rekreacyjne

Piłka nożna – aktywnie i przed telewizorem.

soccer-263716_1280W męskim świecie nie ma chyba żadnego przedstawiciela tego gatunku, który nie lubiłby przedmiotu kultu oraz ekscytacji pośród tej brzydszej płci, jakim jest piłka nożna. Mówiąc o rzeczy, należałoby raczej powiedzieć – piłka do gry w piłkę nożną. Ale my piszemy o sporcie, o pasji milionów polskich mężczyzn i o przedmiocie antypatii milionów polskich kobiet. Sport, jakim jest piłka nożna, ma w Naszym kraju tyle samo sympatyków co i przeciwniczek. Pośród tych drugich występują jednak wyjątki, o którym będzie tez potem można trochę napisać. Nie mniej jednak, piłka nożna, to sport, który mężczyźni kochają od lat, czyli właściwie odkąd tylko przywędrował ów sport do Polski.

Ale co w tym wszystkim najciekawsze, to zdecydowana większość mężczyzn, lubi piłkę nożną oglądać jedynie w telewizji. Zdarza się, że niektórzy chodzą na mecze, ale to dzisiaj już rzadkość. Na mecze chodzą prawdziwi pasjonaci ale i wierni kibice jednej i konkretnej drużyny. Tym czasem dzisiaj piszemy o piłce nożnej, jako o hobby. A to hobby ma dwa tak bardzo różniące się od siebie wymiary. Jeden to gra w piłkę i aktywne uprawianie tego sportu. A drugi wymiar to oglądanie go na ekranie telewizora. Jeśli oby dwie formy piłki nożnej to hobby, to na pewno zdrowszą zdecydowanie bardziej jest ta pierwsza. Aktywność fizyczna jest wskazana zawsze, a gra w piłkę nożną to naprawdę wysoki poziom aktywności przez kilkadziesiąt minut.

Nie mniej jednak, gdybyśmy mogli uwzględnić emocje, jakie przeżywają kibice piłki nożnej, to też moglibyśmy powiedzieć, że przy oglądaniu piłki nożnej występuje aktywność fizyczna. No bo przecież skakanie na kanapie z wrażenia po pięknej akcji ulubionej drużyny to też jest jakaś aktywność fizyczna. I co więcej, samo kibicowanie przed telewizorem też poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie sprawia, że ta płynie o wiele bardziej prawidłowo.

No cóż, piłki nożnej nie muszą lubić wszyscy. Bo na pewno nie przepadają za nią kobiety. Zwłaszcza, kiedy jest jakiś ważny turniej i każdy mężczyzna jest w stu procentach pochłonięty przez swój telewizor. Może się to komuś wydawać dziwne (czyli w większości przypadków paniom) ale to jest naprawdę fascynujące zajęcie dla każdego mężczyzny. Dlatego wszystkie panie powinny docenić to, w jaki sposób piłka nożna angażuje mężczyzn do fizycznej aktywności. Duża część gra w nią aktywnie i uprawia ją jako sport, a jeszcze większa część uprawia jej oglądanie na szklanym ekranie.

Mówmy o piłce nożnej w takim kontekście, w jakim wypada wręcz o niej mówić. W kontekście pięknego hobby, o którego uprawianiu marzy każdy mężczyzna. Najbardziej o tym hobby marzą Ci mężczyźni, którzy nie mają czasu i nie mogą sobie pozwolić na to, żeby posiedzieć sobie przed telewizorem i pooglądać jakiś mecz. A jak wiadomo, dzisiaj nie każdy facet może sobie pozwolić na pełne zaangażowanie się w swoje hobby. Wszystko dlatego, że są też inne zajęcia, które najczęściej wymyślane są przez płeć piękną w celu utrudnienia mężczyźnie zajęciu się przez niego jego ulubionym zajęciem. Ulubionym, czyli grą w piłkę albo oglądaniem jej w swoim pięknym telewizorze.

Możesz również polubić…