rekreacyjne

Jeśli chcesz być fit potraktuj to jako swoje hobby

fitness-332278_1280Żyjemy dzisiaj w bardzo szybkim tempie i jeśli możemy w ogóle mówić o jakimkolwiek hobby, to większość z Nas po prostu nie ma żadnego. Albo robi coś co musi wmawiając sobie, że jest to hobby. Ale jeśli chcecie mieć hobby a przy okazji zadbać o siebie, swoje ciało i swój organizm to może po prostu warto przyjąć jakąś zdrową filozofię życia i poświęcić jej jak najwięcej wolnych chwil robiąc z tego właśnie swoje hobby. Dzisiaj ciężko znaleźć czas, żeby o siebie zadbać a o uprawianiu jakiegoś hobby już nie mówiąc. Niestety, ale z wiekiem w życiu każdego człowieka pojawiają się okoliczności, które po prostu wymuszają to, żeby zacząć o siebie dbać. Zatem jeśliby to dbanie o siebie połączyć z hobby, albo po prostu hobbystycznie podejść do kwestii dbania o siebie to chyba można zrobić z tego idealne rozwiązanie. I to bez większych wyrzeczeń, ponieważ i tak kiedyś trzeba zacząć o siebie dbać.
Dbać o siebie każdy może zacząć od zaraz. Proponujemy po prostu zacząć być fit. I pisząc to w kontekście hobby chcemy zachęcić do tego, żeby każdego dnia właśnie być fit. Fit to przede wszystkim zdrowe odżywianie się. Nikt od razu nie mówi o odstawieniu połowy pokarmów i chorobliwym odchudzaniu się, absolutnie nie. Ale kilka niewielkich posiłków dziennie przygotowanych ze zwróceniem uwagi na wartości odżywcze można już nazwać byciem fit. wobec tego pierwszym krokiem do Waszego nowego hobby powinno być opanowanie wartości odżywczych poszczególnych pokarmów a także spojrzenie na swoje odżywianie z trochę innego punktu widzenia. Jesteśmy pewni, że można odkryć w tym przyjemność przygotowywania sobie wymyślnych i oryginalnych posiłków, którymi potem można się delektować wiedząc, że poświęciło się im odpowiednią ilość czasu i uwagi. Co więcej, taki przygotowany samemu sobie posiłek z pewnością będzie każdemu smakował doskonale i wybornie.
Kolejnym krokiem do konsekwentnego uprawiania swojego nowego hobby będzie zajęcie się trochę usportowieniem siebie i swojego organizmu. Może to być szczególnie trudne zadanie, jeśli wcześniej nie zbyt poświęcaliście temu jakąkolwiek uwagę. Ale właśnie tworzycie i organizujecie sobie nowe hobby, którym będzie dla Was życie i bycie fit. Zatem nie ma możliwości, żeby uniknąć jakiegoś biegania albo jazdy na rowerze. Przy czym rowerek może być stacjonarny albo ten normalny. Do tego jeszcze warto pomyśleć o tym, żeby raz na jakiś czas odwiedzić najbliższą siłownię, dzięki czemu można sobie wyrobić trochę masy mięśniowej. Ale co najważniejsze wizyty na siłowni będą budowały kondycję i wytrzymałość. Jeśli do tego wyprawę na siłownie ubierzecie w jakąś ciekawą aranżacje czasu przed lub czasu po to na pewno stanie się ona pewnego rodzaju rytuałem, któremu będziecie chcieli sprostać każdego kolejnego dnia.
Nie mając żadnego innego pomysłu na swoje hobby to właśnie dbałość o zdrowie, odżywianie i fizyczną siłę może stać się świetnym zajęciem na długie wieczory. Bieganie to świetne zajęcie rekreacyjne, nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Ale z bieganiem warto zachować ostrożność, gdyż można się w bieganiu naprawdę zakochać a potem trudno jest bez biegania wyobrazić sobie życie. Uprawianie sportu i jego pozytywne efekty zawsze sprawiają, że widząc pozytywne rezultaty nakręcamy się do działania jeszcze bardziej. Zatem w długodystansowym ujęciu filozofia bycia fit realizowana z zaangażowaniem zamieni się ze zwykłego hobby w prawdziwą pasję. I takie hobby jest najlepsze, z którego czerpiemy radość i które napędza Nas do życia na pełnych obrotach. Dlatego Ci wszyscy, którzy nie mają jeszcze swojego hobby powinni zainteresować się właśnie tym, żeby być fit i przyjąć postanowienie o zrobieniu z tego swojego hobby na kolejne lata.

Możesz również polubić…