rekreacyjne

Moda – pasja nie tylko dla zakupoholiczek

Niemalże każda kobieta uwielbia zakupy. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, jednak generalnie ta płeć ma to we krwi. Wiadomym jest jednak, iż nie każdy rodzaj zakupów daje taki sam poziom satysfakcji. Płeć piękna szczególnie mocno upodobała sobie kupno ubrań, kosmetyków oraz akcesoriów, pod którymi kryją się buty, torebki, paski, spinki i tak można by wymieniać w nieskończoność. Jednak wiele osób nie traktuje tej pasji a serio, a jedynie uważa takie kobiety za rozrzutne i po prostu nadaje im miano zakupoholiczek, którymi wbrew pozorów nie jest każda z nas. Dla sporej grupy dużo lepszym mianem jest tytuł kolekcjonerki. W końcu ileż jest osób, które zbierają znaczki, pocztówki, motyle czy monety. Tutaj sprawa wygląda dokładnie tak samo, tyle tylko, że ubrania i http://muripist.co.pl/ ogromnie się w codziennym życiu przydają.

Jak już wspomniałam kolekcjonerska pasja pod względem ubrań jest niesamowicie przydatna. W końcu każdego dnia musimy się odpowiednio ubrać, a dzięki temu, iż posiadamy sporo opcji jest szansa, że nie staniemy przed szafą mówiąc : „Nie mam się w co ubrać” lub po prostu zminimalizujemy ryzyko takiej mowy. Ale przecież modowa pasja nie polega wyłącznie na kupowaniu. Prawdziwe fanki znają perfekcyjnie ogromną liczbę światowych projektantów, których potrafią wymienić na jednym oddechu. Są również znakomicie obeznane w historii i specyfice znanych nam doskonale sieciówek. Takie osoby (w końcu nie zawsze są to kobiety, również ogromna, a w dzisiejszych czasach coraz większa liczba mężczyzn to trendsetterzy) znają doskonale najnowsze trendy i świetnie wiedzą co jest aktualnie modne, a co już dawno uznawane jest za passe.

Dla prawdziwych znawców i fanów mody jednym z najważniejszych „świąt” są fashion weeki, czyli tygodnie mody, które odbywają się na terenie całego świata. Te najbardziej znane i okryte największą sławą odbywają się w amerykańskim Nowym Yorku, angielskim Londynie oraz francuskim mieście miłości, czyli Paryżu. Dla każdego modowego fana jest to niezwykły czas. To właśnie wtedy najwięksi światowi projektanci przedstawiają swoje najnowsze kolekcje i prezentują je podczas pokazów. Każdy twórca chce by jego dzieła nie tylko przypadły do gustów i były chętnie kupowane i noszone, ale także pragnie, by pokaz był jedyny w swoim rodzaju i zapadł w pamięć każdego widza. Dlatego też projektanci prześcigają się w różnych koncepcjach i autorskich pomysłach. Z kolei każdy fan mody chciałby znaleźć się w miejscu takiego pokazu i mieć szansę zobaczyć go na własne oczy. Jednak tylko niewielkiej garstce z nich ta sztuka się udaje.

Od kilku lat istnieje tendencja do tworzenia blogów. Zająć się tym może każdy więc, więc być może dlatego stało się to tak bardzo popularne. Ogromną część światowej blogosfery zajmują blogi o tematyce modowej, a zakładane są głównie przez kobiety. Również w Polsce trend ten jest bardzo dobrze znany i mamy już kilka takich blogerek, którymi możemy się pochwalić na arenach międzynarodowych. Znajdują się już one na tak wysokiej pozycji, iż praca nad blogiem oraz jej cała medialna otoczka są ich jedynym (i to dającym ogromne zyski) źródłem utrzymania. Oprócz tego podejmują one wiele współprac nie tylko z mniejszymi markami, którymi pomagają się wybić na szczyt popularności, lecz także ogromnymi światowymi markami, znanymi na całym globie. Najpopularniejszymi blogerkami modowymi w Polsce, które pewną renomę uzyskały także w gronie międzynarodowych odbiorców są: Julia Kuczyńska, znana głównie pod artystycznym pseudonimem Maffasion (tak brzmi również nazwa jej bloga), Jessica Mercedes Kirschner, która upodobała sobie styl high fashion i to właśnie z niego jest najbardziej znana, Tamara Gonzalez Perea, czyli Macademian Girl, która swoimi kolorowymi stylizacjami potrafi podbić serca każdego, a także autorka jednego z pierwszych modowych blogów na terenie naszego kraju, czyli Make Life Easier – Katarzyna Tusk, która słynie z zamiłowania do ubrań o prostych krojach i podstawowych kolorach, jednak wykonanych z najlepszego gatunkowo rodzaju materiału.

Możesz również polubić…