rekreacyjne

Zakupy i shopping – nowa moda na hobby.

bag-15709_1280Nie wiemy do końca, czy można i czy powinno się być pod wrażeniem tego wszystkiego, co przywędrowało do Nas z zachodu. A setki albo nawet tysiące rzeczy przywędrowały do Nas właśnie z tego wspomnianego powyżej zachodu świata. Jak rozumieć zachodnie części świata? No na pewno Ameryka, na pewno Niemcy i Francja, a także Anglia no i Wyspy Brytyjskie. Te wszystkie piękne kraje to największy z możliwych wzorzec do naśladowania dla obywateli Naszego pięknego kraju, jakim jest Polska. I właśnie w tym miejscu na chwilę warto się zatrzymać. Bo oto pojawia się coś, co u Nas jest niejako hobby a na zachodzie to raczej standard. U Nas w Polsce to jest drogie hobby, które uprawiać może wręcz elita polskiego społeczeństwa. A na zachodzie to jest coś, czym zajmuje się każdy i z czego przyjemność każdy czerpie taką samą. To oczywiście wynika z tego, że jesteśmy krajem o wiele biedniejszym aniżeli pozostałe kraje zachodnie. Ale dzięki temu, że u Nas jest to czymś w rodzaju hobby jest duża szansa, że za kilka lat też będzie czymś zupełnie normalnym.

Ale dobrze, pora wyjaśnić, jakie hobby i jakie zajęcie, mamy dzisiaj na myśli . Bo przecież każdy już próbuje snuć domysły, o co może chodzić. Na co takiego stać zachodnich sąsiadów, o czym u Nas wciąż można mówić w kategorii luksusu. Mowa o hobby, narodowym hobby Polaków, a w większości przypadków Polek. Mamy na myśli … uwaga… zakupy oczywiście. Dokładnie tak, to właśnie chodzenie na zakupy i popularny shopping w Naszym kraju stał się równie popularny co każdy inny sport albo każde inne hobby właśnie.

W Polsce robienie zakupów, czyli po angielsku „shopping” to ciągle hobby dla zdecydowanie najbardziej majętnych . No bo, żeby móc z czystym sumieniem wydawać pieniądze, to trzeba je najpierw mieć. Nie można tego robić na kredyt, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi, a wręcz może okazać się bardzo poważnym problemem. A przecież uprawianie hobby w żaden sposób nie może być problematyczne, no bo inaczej byłoby nieprzyjemne, a przecież hobby z natury rzeczy ma być przyjemnością samą w sobie. Jeśli jednak hobby to, jakim jest shopping jest u Nas coraz bardziej popularne to powinno zostać w pełni zalegalizowane, a ludzie powinni na każdym kroku być zachęcani do jego uprawiania.

I chociażby nie wiem jak chcielibyśmy bardzo zaprosić Was do uprawiania takiego hobby to jednak wiemy, że na przeszkodzie stoi cała masa różnych powodów. Niestety, z ubogością i brakiem pieniędzy na czele. Przecież każdy, nawet pominięci w tym artykule mężczyźni, chcieliby też robić zakupy i chodzić po sklepach w ramach weekendowej rozrywki. Ale niestety, brakuje na to pieniędzy, dlatego z dwojga złego, najlepiej jest, kiedy to kobiety mogą uprawiać swoje hobby w postaci shoppingu, czyli zakupów. To zdecydowana domena kobiet ponieważ mężczyznom wystarczy po prostu włączyć telewizor i już mają z głowy zmartwienia o to, że brakuje funduszy zrobienie kolejnych zakupów dla przyjemności. Najlepsze jest to, że dla kobiet relaksem i hobby jest kupowanie i wydawanie pieniędzy, a dla mężczyzny wystarczające będzie przejrzenie ofert internetowych sklepów. Na szczęście mężczyźni nie są stworzeni do tego hobby.

Możesz również polubić…