rekreacyjne

Dzięki temu zmotywujesz się do działania

photographer-1287409_1280Miałeś taki moment w życiu, że chciałeś coś za wszelką cenę osiągnąć – mogłeś rzucić wszystko aby dążyć do spełnienia swoich marzeń? Jeśli tak to możesz być przekonany o tym, że byłeś bardzo mocno zmotywowany. To prawda taka sytuacja może się zdarzać ale występuję ona mało kiedy. Są jednak sposoby na to aby znieść swoją motywację na zupełnie inny wyższy poziom, można tego dokonać przy zastosowaniu kilku najważniejszych rad.

Warto stworzyć sobie swój plan i ostateczny cel. Czy to jest prawda? Raczej, tak. Wystarczy, że w taki sposób zaprogramujesz swój umysł aby to właśnie on pragnął osiągnąć twoje marzenie. Jednak to co powinieneś zrobić tuż przed osiągnięciem swojego celu będzie wnikliwa analiza tego czemu Ty tak właściwie chcesz to robić i do czego to Ci ma służyć. Na pewno twoja motywacja będzie o wiele wyższa kiedy zdasz sobie sprawę z właściwych efektów twojego działanie. W jaki sposób powinieneś wyznaczyć swój cel numer 1, numer 2 itp? Na pewno w sposób ambitny. Im cel trudniejszy do zdobycia to będziesz próbował go osiągnąć najintensywniej jak tylko możesz. Do zapisywaniu swoich wizji idealnie może Ci się przysłużyć biała kartka papieru. To tutaj możesz zapisywać swoje wszystkie wizję, które zamierzasz spełnić. Ustalaj sobie priorytety – możesz definiować cele określając je na bieżący dzień, tydzień, miesiąc lub rok.

Użyj swojej wyobraźni do końcowego rezultatu swojego celu. Wyobraź sobie to jak będziesz wyglądał kiedy zakończysz to co wcześniej zaplanowałeś i w jakim miejscu się znajdziesz. Uświadom sobie to jakie będziesz miał marzenia, pragnienia a także uczucia. Czy taki stan będzie Cię doprowadzał do smutku czy do czegoś zdecydowanie innego a mianowicie euforii. Dlaczego warto wyćwiczyć sobie taki nawyk poprze takie wizualizację? Z pewnością będzie to idealne do tego aby wnieść motywację na najwyższy poziom.

Napisz na swojej kartce to dlaczego chcesz to osiągnąć? Jakie będziesz miał korzyści, które będą płynąć z twojego podejścia? Nie musisz się zastanawiać po prostu na swojej kartce napisz te wszystkie plusy, które możesz uzyskać poprzez napisanie zyskania tych umiejętności na jakich Ci zależy. Możesz tu napisać – większy przypływ gotówki co miesiąc, więcej liczby wolnego czasu dla rodziny i znajomych.

Możesz skorzystać z popularnej metody pięciu minut. Jeśli musisz coś wykonać a bardzo tego nie lubisz to po prostu się na to zdecyduj. Jednak aby mieć z tego jakąkolwiek korzyść wykorzystaj regułę pięciu minut polegającej na tym, że to właśnie przez ten okres czasu wykonywać będziesz jakąś czynność. Kiedy już jak przetrwasz tą chwilę to możesz być przekonany o tym, że takie zadanie będziesz chciał wykonywać dłuższy okres czasu.

W realizacji swojego pomysłu wszystko dokładnie sobie zaplanuj. Opisuj w sposób szczegółowy każdy element do realizacji. Skorzystaj w tym celu z odpowiedniego harmonogramu ustalając sobie pewnego rodzaju sesje. W przeciągu jednej godziny postaraj się o to aby uczyć się języka obcego i w żaden sposób się nie rozpraszać.

Możesz również polubić…