rekreacyjne

Trening może stać się twoją prawdziwą pasją

run-1342619_1280Z pewnością każdy z nas wmawia sobie obietnice, że od jutra zacznie ćwiczyć. Jednak nie każdy realizuję te postanowienie. Co zrobić aby trening stał się prawdziwą przyjemnością – są na to sprawdzone metody.

Możesz polubić swoje ćwiczenia poprzez wyznaczenie konkretnego celu. Myśl o tym w sposób realny. Zdecyduj się na to, że rozpoczynasz trening ponieważ chcesz lepiej wyglądać na weselu swojej koleżanki lub po prostu wybierasz się nad morze i nie chcesz pokazywać fałdek tłuszczu. Taka motywacja to bardzo dobry sposób dla osób początkujących.

Koniecznie znajdź taką aktywność fizyczną, która może Ci dawać jakąś przyjemność. Dlaczego warto w taki sposób postąpić? Pozbędziesz się nudy na sali treningowej. Warto zdecydować się na 2 lub dyscypliny. Dzięki temu będzie można swobodnie trenować 2 lub 3 razy z rzędu.

Masz problem z motywacją do treningu? Już teraz nie powinien się pojawiać kiedy zdecydujesz się na ćwiczenia ze swoją koleżanką. Wspólna motywacja i treningi mogą wzmocnić waszą przyjacielską relację.

Trzymaj się ściśle swojego grafiku. Nie powinnaś odpuszczać grafiku. Co pod tym rozumieć? Przede wszystkim postaraj się o to aby wyznaczyć listę swoich dni do trenowania i odpoczynku. Jeśli masz swój trening zaplanowany na wtorek nie możesz pod żadnym pozorem z niego zrezygnować. Twój organizm złapie wysoki rytm, który może Ci się przysłużyć idealnie do wejścia na wysoki poziom jeśli chodzi o intensywność.

W swoim treningu możesz także zastosować różne nowe technologie. Zdecyduj się na gotowe aplikację, które mogą bez żadnych większych problemów pomóc Ci w aktywności fizycznej. Przede wszystkim zdecyduj się na zorganizowanie np. endomondo lub innej, która będzie Ci pozwalać śledzić swoje wyniki na bieżąco a także zapewni Ci możliwość ich poprawy na kolejnym treningu. Oprócz tych aplikacji zdecyduj się, że w czasie swojego treningu będziesz korzystać z gotowej playlisty. To właśnie dzięki niej możesz posłuchać swoich ulubionych piosenek w trakcie treningu.

Możesz również polubić…