rekreacyjne

Pisz bloga i wyraź siebie

8a7420bd-8908-4ed6-841a-6c2fe7ab4ec6_20150515115727_Bloguj-i-wygrywaj-czerwiecOd zawsze miałeś tak zwane lekkie pióro? Relaksujesz się z książką w ręku, ale również samodzielne tworzenie tekstów nie sprawia Ci problemów? Masz nietypowe hobby, które zasługuje na popularyzację lub prowadzisz ciekawe życie? A może po prostu chcesz podzielić się z kimś swoją codziennością, na bieżąco komentować fakty lub relacjonować ważne wydarzenia?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie świetną propozycję. Propozycję, która nie tylko pozwoli Ci miło spożytkować czas, oderwać się od zawodowych obowiązków czy problemów w życiu prywatnym, ale też umożliwi rozwój, samorealizację i nawiązanie ciekawych kontaktów. Temu wszystkiemu zaś towarzyszyć będzie poszerzanie własnych horyzontów i zdobywanie cennej wiedzy.

Zastanawiasz się pewnie, co to za propozycja. Zatem, odpowiadamy: spróbuj prowadzić bloga. Jeśli Twoja przygoda z wirtualnym światem rozpoczęła się niedawno i wciąż jeszcze stawiasz pierwsze kroki, wyjaśniamy, czym jest blog – to Twoja własna strona internetowa o dowolnej, ustalonej przez Ciebie tematyce. Możesz decydować o tym, jak prezentuje się szata graficzna bloga, czy wyświetlane są na nim reklamy i czy Twój czytelnik może posłuchać muzyki, którą mu proponujesz. Swoją stronę internetową na bieżąco uzupełniasz nowymi postami – i znowu to Ty wybierasz, co w nich opisujesz. Możesz zatem zrecenzować książkę, która Cię pasjonuje, rozwodzić się nad ostatnio oglądanym filmem, wycieczką do Rzymu, świeżym zakochaniem, herbatką u cioci w Ciechanowie i… nad wszystkim, na co masz ochotę. Brzmi obiecująco, prawda?

Co więcej, blog to również miejsce, gdzie możesz zamieszczać zdjęcia i pliki graficzne, a nawet odpowiednio sformatowane filmy. Prowadzenie strony jest więc gratką dla pasjonatek makijażu, które pragną publikować w sieci swoje urodowe tutoriale. Rozwijać mogą się także osoby zainteresowane światem mody, które chcą udostępniać innym zdjęcia swoich stylizacji.

Dodatkowo, blog pozwala Ci dzielić się z czytelnikami treścią, która nie jest Twoją autorską własnością, a którą cenisz i polecasz. W tym celu zamieść na stronie linki (w postach lub bocznym pasku menu) i odnośniki do interesujących portali. Dzięki temu również sobie ułatwisz korzystanie z Internetu – usystematyzujesz i ulokujesz w jednym miejscu treści, do których często powracasz.

Prędzej czy później Twojego bloga zaczną odwiedzać czytelnicy, a o to właśnie chodzi. Będą mogli zapoznawać się z Twoimi tekstami i odwiedzać portale, które im polecasz. Jeśli treść strony dostatecznie ich zainteresuje, na pewno skuszą się i zostawią pod notkami komentarz, w którym ocenią Twoją pracę i podzielą się własną opinią na poruszone tematy. Mogą również polecić Ci do odwiedzenia swoje blogi. Dzięki temu poznasz nowe strony internetowe i dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Być może nawiążesz nawet osobiste kontakty z autorami innych blogów. Może to zaowocować wartościowymi znajomościami.

Prowadzenie bloga to naprawdę świetny pomysł!

Możesz również polubić…