rekreacyjne

Filmy dobre na każdą okazję

pitch_pefect_2-600x400Film jest dobry na każde spotkanie z ludźmi. Świetnie umila czas również kiedy jesteśmy sami. Pomaga wyciszyć się przed snem albo wprowadzić odpowiedni klimat na randce. Filmy są także pasją. Porywają, wciągają i uczą.

Randka

1.Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta (2005): mężczyzna uczy innych jak podrywać kobiety, jak w relacji z nimi osiągać to, czego się chce, jest singlem i mistrzem w rozumieniu kobiet. Tak mu się przynajmniej wydaje, dopóki sam się nie zakochuje. Świetne role Willa Smitha i Evy Mendes.
2.Zaginiona dziewczyna (2014) Para przeżywa kryzys. Gdy w rocznicę ślubu Amy znika, jej mąż – Nick, staje się podejrzanym w kwestii jej porwania lub morderstwa. Przebiegłość i zaskakujące zakończenie tego filmu dają mu 10/10 gwiazdek. Doskonała obsada, świetne zwroty akcji, miłość opowiedziana w końcu inaczej niż wszędzie. Intryga idealna i dreszcze przez cały seans.
3.Titanic (1997) to nieśmiertelny klasyk. Tym filmem zawsze można wzbudzić dyskusję, rzadko znajdziemy osobę, która niechętnie go obejrzy. Jednak ja polecam pierwszą jego wersję. Oglądając najpierw pierwszą wersję możemy ją skonfrontować z najnowszą i ocenić zmiany, jakie zaszły w kinie.
4.Casablanca (1942) film idealny dla koneserów. Jak wszystkie tu wymienione, tak samo ten, ma u mnie 10/10. Miłość, wartka fabuła i wspaniała obsada. Szmuglowanie, kryminalne historie łączone z miłosnymi zwykle są najbardziej niezwykłe. Mało tego, akcja toczy się w przepięknym i dość egzotycznym rejonie świata. Film z kolei jest czarno-biały. Czysta magia!

Babski wieczór

1.Stalowe magnolie (1989) grupa przyjaciółek zamienia spokojne życie w małym miasteczku na kipiące od wydarzeń. Spędzają dni na plotkach, herbatce i sesjach w salonie piękności. Pełno kłótni i zasada jedna za wszystkie, wszystkie za jedną. Śmierć, wesela, zdrady, łzy i mnóstwo śmiechu – to jest definicja magnolii. Pełny emocji i konfrontacji różnorodnych osobowości.
2.Bardzo długie zaręczyny (2004) Mathilde szuka zaginionego narzeczonego. Akcja toczy się w czasie pierwszej wojny światowej. Fabuła polega na pokazaniu ile kobieta jest w stanie dać, gdy wierzy w swoją druga połowę. Bohaterka żyje nadzieją. Wierzy, że on żyje i, że uda jej się go odnaleźć.
3.Amelia (2001) bardzo optymistyczny film. Fabuła skupia się na Amelii żyjącej w Paryżu i uszczęśliwiającej ludzi. Naiwna kobieta o infantylnym punkcie widzenia żyje bezinteresownie w stolicy Francji i pokazuje, że można być dobrym człowiekiem. Daje nadzieję, że da się żyć dla innych i dla siebie. Każdy ma w sobie odrobinę magii.

Single party

1.Nostalgia anioła (2009) czternastolatka zostaje zamordowana przez sąsiada. Film pokazuje okrucieństwo, podstęp i doskonały fortel zwyrodnialca, a z drugiej strony skalę emocji, którą przechodzą bliscy zaginionego dziecka.
2.LOVE (2015) sztuka miłości, jej inne oblicze. Życie dwojga ludzi z bardzo bliska. Potrzeba serca z potrzebą seksu łączy się tu w idealną całość. Melodramatyczne piękno z elementami komedii i zaskoczenia.

Możesz również polubić…