rekreacyjne

Taniec – hobby z pogranicza sportu i sztuki

party-146582_1280Decyzja o rozpoczęciu przygody z aktywnością fizyczną bywa motywowana w różny sposób. Najczęściej o sporcie myślimy wówczas, kiedy pojawia się potrzeba pozbycia się nadprogramowych kilogramów – czy to ze wskazań zdrowotnych, czy też ze względu na troskę o figurę. Wybierając rodzaj ruchu, który będziemy uprawiać zdecydowanie warto natomiast pamiętać o tańcu – hobby z pogranicza sportu i sztuki, które rozwija nie tylko ciało, ale pozytywnie wpływa na całego człowieka, dotykając jego psychiki
Miłośnicy tańca zgodnie przyznają – taniec to nie tylko wyuczony układ czy konkretne ruchy wykonywane poszczególnymi kończynami. W tańcu ukryta jest swego rodzaju magia – pierwiastek emocji i uczuć, które zawrzeć można w każdym kroku, dzięki czemu osoba obserwująca tancerza doświadcza właściwie niemożliwych do opisania wrażeń estetycznych.
Jeśli więc zastanawiasz się nad formą treningu odpowiednią dla siebie, zdecydowanie rozważ taniec. Bez względu na to, czy wybierzesz taniec towarzyski, jazz, hip-hop, a nawet zumbę – możesz być pewien, że ta forma aktywności fizycznej nie tylko pozwoli Ci zwiększyć kondycję i poprawić sylwetkę, ale poruszy również Twoje wnętrze, dając Ci radość i wyzwalając niepowtarzalną kreatywność.

Możesz również polubić…