rekreacyjne

Jak szybko uzależnić się od seriali

pobrany plik (10)Magia seriali jest nam znana już od dawna. Uzależniają, przenoszą w ich świat, nie pozwalają wrócić na ziemię i zabierają nam czas. Dlaczego je tak kochamy?

Jak działa serial

Zatraca się nasze poczucie rzeczywistości i realiów. Zaczynamy utożsamiać się z bohaterami serialu i stajemy się kimś innym. Już nie jesteśmy idealnym mężem, ani piękną żoną. Możemy stać się chirurgiem, prawnikiem albo przestępcą. Przenosimy się też do świata średniowiecznego i jesteśmy włochatym zwyrodnialcem. Polskie seriale typu M jak Miłość, czy Na Wspólnej zna chyba każdy. Fabułę Klany może streścić co druga osoba. Nie mniej popularne stają się seriale typu Ranczo, Ojciec Mateusz, a Pierwsza Miłość, to chyba jeden z bardziej rozpoznawalnych tytułów ramówki Polsatu. Najpopularniejsze polskie seriale opierają się właśnie na realnym życiu. Tu fenomen polega na tym, że utożsamiamy się z bohaterami, bo są tacy jak my. Poza tym kręci nas podglądanie przez dziurkę od klucza innych ludzi. Serial nam to daje. Każdy z nich dostarcza także mnóstwa tematów do rozmów ze znajomymi. Błyszczymy w towarzystwie oglądając ostatni odcinek popularnego tasiemca.

Jak wybrać odpowiedni

To zależy od tego, co lubimy. Seriale polskie opierają się najczęściej na życiu codziennym. Przynajmniej najpopularniejsze z nich mają taką właśnie fabułę. Ranczo opowiada o kontraście wójta i księdza, a Ojciec Mateusz jest istnym kryminałem. Pozostałe są oknem na mieszkanie sąsiada. Jeżeli lubimy zagadki, zbrodnie, logiczne rozwiązania i profesjonalnych aktorów, to mogę polecić serię CSI. Są to: CSI Miami, CSI Nowy York, CSI Las Vegas. W momencie, kiedy interesuje nas życie lekarzy, najlepsze będą: Dr House i Chirurdzy. Tu nie tylko poznamy mnóstwo chorób, sposobów jak sobie z nimi radzić i jak w ogóle je poznać, ale będziemy podążać za życiem głównych bohaterów. Ich miłości, rodziny, dzieci, co tracą, a co zyskują dzięki tej pracy i jak to wygląda od podszewki. Świetnymi prawniczymi serialami są m.in. Magia kłamstwa i nasze rodzime Prawo Agaty. Doskonale opisują życie ludzi, którzy szukają sprawiedliwości. Psychologiczna strona przestępcy zostaje odsłoniona na równi z prywatnym życiem tych, którzy są odpowiedzialni za pokazanie sprawiedliwości.

Jak teraz się od niego uwolnić?

Nie wiem czy to możliwe. Serial wciąga zazwyczaj do ostatniego odcinka. Jest także mnóstwo sztuczek by nas uzależnić. Kończenie w najciekawszym momencie, to jedna z nich.. chcemy więcej i więcej, napięcie trwa do następnego odcinka i mamy nieustannie niedosyt. Moje top dziesięć seriali jest przełamane na pół. Wszystkie są równie fantastyczne, lecz jedna piątka to seriale polskie, druga zaś zagraniczne. Każdy równie mocno mnie fascynuje i intryguje. Niektóre są ze mną od bardzo wczesnej młodości. Na nich dorastałam. Oto one:

1.Plotkara
2.Gotowe na wszystko
3.Dr House
4.Californication
5.CSI
6.Prawo Agaty
7.Na wspólnej
8.Ranczo
9.Pierwsza miłość
10.Klan

Poza konkurencją Zbuntowany Anioł. Magia serialu, zawsze warto do niego wrócić!

Możesz również polubić…