rekreacyjne

Języki obce – pasja, która… się opłaca!

znajomość-języków-obcychMówi się, że jedną z istotnych przyczyn złego samopoczucia, a nawet dystymii czy depresji jest bezczynność. Choć wielu z nas wprost marzy o błogim lenistwie, na które pozwolić sobie można nie tylko w piątek, sobotę czy niedzielę, ale również w poniedziałek i pozostałe dni tygodnia (z uśmiechem na ustach patrząc jak domownicy w pośpiechu szykują się do pracy, szkoły czy na zajęcia), to okazuje się, że długotrwały brak konkretnych zadań i obowiązków do zrealizowania działa na nas po prostu… destrukcyjnie. Ludzka psychika przyzwyczajona jest bowiem do działania – pokonywania problemów i trudności, które zsyła na nas codzienność.
Warto zatem rozsądnie i z głową korzystać z czasu wolnego. Odpoczynek stanowi, rzecz jasna, kwestię niezwykle istotną. Każdy z nas potrzebuje bowiem czasu tylko dla siebie, który to poświęcić może na realizację potrzeby lenistwa. Okazuje się jednak, że dobrym sposobem na relaks jest również hobby, a zwłaszcza hobby, które rozwija. Co zatem chcemy zaproponować naszym czytelnikom? W poniższym artykule zaprezentujemy języki obce w zupełnie nowej odsłonie.
Języków obcych większość z nas z pewnością uczyła się w szkole. Największą popularnością cieszą się oczywiście język angielski i niemiecki, niektórzy mieli jednak sposobność poznania podstaw języka hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego czy rosyjskiego, a nawet języków bardziej dla nas Polaków egzotycznych – szwedzkiego, duńskiego czy chińskiego. Choć jako uczniowie prawdopodobnie do kwestii nauki podchodziliśmy z rezerwą, a niekiedy niechętnie, dziś – świadomi korzyści płynących z władania językiem obcym – zdajemy sobie sprawę z celowości ich poznawania. W wolnym czasie zdecydowanie warto więc zapisać się na kurs grupowy lub też prywatne lekcje (np. z native speaker’em – osobą, która włada danym językiem od urodzenia) i sprawić, że nauka wybranego języka obcego stanie się prawdziwą pasją!
Dlaczego warto uczyć się języków? Powodów, dla których czas spędzony na zgłębianiu dotychczas nieznanej nam mowy nie będzie czasem straconym, jest bardzo wiele. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się oczywiście zwiększenie swobody poruszania się po świecie i komunikacji z ludnością miejscową. Znając język obowiązujący na terenie państwa, do którego się wybieramy znacznie ułatwiamy sobie zarówno samą podróż, jak i szukanie zakwaterowania, odwiedzanie mniej lub bardziej popularnych atrakcji, porozumiewanie się w restauracjach, teatrach, kinach… Znajomość języka obcego czyni prostszym także nawiązywanie nowych znajomości. Nie wszędzie i nie z każdym dogadamy się bowiem przy pomocy języka angielskiego czy niemieckiego.
Oprócz stricte osobistych zalet znajomości języków obcych, nie sposób pominąć oczywiście korzyści zawodowych. Żyjemy bowiem w czasach trudnych warunków na rynku pracy. Każda dodatkowa, nietuzinkowa i niespotykana umiejętność pozwala nam zwiększyć swoją atrakcyjność dla pracodawcy i zdobyć posadę, o której marzymy lub też na obecnym stanowisku pracy zarabiać po prostu więcej. Języki obce jako hobby zwyczajnie się więc… opłacają!

Możesz również polubić…