projektant wnętrz
techniczne

Cechy stylu minimalistycznego w aranżacji wnętrz

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, trzeba przyznać że obecnie mamy dostęp do naprawdę ogromnej różnorodności interesujących stylów, przez co wielu z nas może mieć problemy z określeniem tego, który nam najbardziej odpowiada. Jednym z najmodniejszych obecnie stylów aranżacji to niewątpliwe styl minimalistyczny, który jak sama nazwa wskazuje jest z założenia odejściem od nadmiernie przeładowanych dekoracjami aranżacji.

W stylu minimalistycznym najważniejsze jest rozplanowanie aranżacji w taki sposób, by zostawić sporo przestrzeni, co czyni go szczególnie trafnym wyborem w niewielkich mieszkaniach, szczególnie iż stosuje się w nim chłodne barwy optycznie powiększające przestrzeń. Bardzo istotnym elementem dekoracji jest w tym stylu oświetlenie, które swoją dekoracyjnością niejako „zastępuje” ogromną ilość elementów, z których minimalizm nakazuje zrezygnować. Wykorzystywane w tym stylu materiały to przede wszystkim szkło, metal i tworzywa sztuczne, lecz również i drewno oraz skóra.

Warto zwrócić przy tym uwagę, że styl minimalistyczny przeznaczony jest dla osób o specyficznym usposobieniu. Innymi słowy, na pewno nie odnalazłaby się w nim osoby, które lubią „chomikować” dużą ilość bibelotów. W chwili, gdy pozwolimy sobie na zagracenie pomieszczeń, aranżacja minimalistyczna traci swój cel istnienia, jakim jest osiągnięcie wrażenia maksymalnej schludności.

Możesz również polubić…