techniczne

Scyzoryk – praktyczny gadżet z potencjałem reklamowym?

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystkie problemy da się rozwiązać z użyciem smartfona. Wbrew temu, co twierdzi Internet, nie na wszystko jest stosowna aplikacja – mówiąc pół żartem pół serio. Istnieje wiele sytuacji, w których nieocenione okazuje się klasyczne narzędzie, jakim jest scyzoryk. Zastosowań scyzoryka jest dużo i ten artykuł stara się przybliżyć przynajmniej część z nich, w tym także to związane z branżą reklamową, w której kategoria scyzoryków jest jedną z popularniejszych wśród klientów, którzy ze swoją ofertą chcą dotrzeć do mężczyzn w różnym wieku!

Scyzoryk na wycieczce

Scyzoryk to idealne narzędzie na wyczynową wycieczkę, między innymi ponieważ zawarte w nim ostrza pozwalają na łatwe przygotowanie sobie jedzenia – od kanapek aż po otwarcie konserw. Często scyzoryki zawierają też wykałaczkę, dzięki której można po posiłku usunąć pozostałości jedzenia spomiędzy zębów. Natomiast jeżeli mamy ochotę na owoce, duże ostrze scyzoryka świetnie poradzi sobie z obraniem jabłka czy pomarańczy. Scyzoryki są niezastąpione w trakcie wyjazdów również dlatego, że pomagają w czynności, która dla wielu z nas jest ich nieodłączną częścią – mają korkociąg do otwierania alkoholu! Poza tym zawierają one otwieracze do puszek i butelek. Niby nic wielkiego, ale prawie każdemu z nas zdarzyło się żałować, że nie mamy przy sobie scyzoryka, który uratowałby taką sytuację… Warto przy tym wspomnieć, że korkociąg może służyć również między innymi do rozplątywania sznurków. Scyzoryki są również nieodzowne podczas wyprawy na ryby. Duża ich część zawiera bowiem narzędzia takie jak skrobaki do ryb, dzięki którym możliwe jest obranie ich z łusek, a także przyrząd służący do wyjmowania haczyków. Nie ma chyba bardziej męskiej formy wypoczynku niż czekanie z wędką na połów, dlatego warto wykorzystać tu potencjał reklamowy tego gadżetu, zwłaszcza jeśli prowadzona przez klienta firma ma coś wspólnego z surwiwalem lub stawia na konsumentów płci męskiej.

Scyzoryk w pracy i w kosmetyczce

Scyzoryk może znaleźć zastosowanie w sporej ilości profesji. Na przykład elektrycy i informatycy wykorzystują go do prowizorycznego przecinania kabli. Scyzoryk jest dla nich o tyle dobrym wyborem, że ze względu na niewielkie rozmiary jest bardzo poręczny i pozwala na naprawdę precyzyjne cięcie. Jeżeli chodzi o jego wykorzystanie w pracy elektryka, bardzo praktyczny okazuje się zawarty w nim śrubokręt. Z tego powodu też wykorzystują go często także mechanicy.

Scyzoryki pomagają również w dbaniu o siebie! Często zawierają bowiem takie narzędzia jak na przykład pilniczek do paznokci czy przydatne do manicure nożyczki. Pozwala to zdecydowanie oszczędzić miejsca w kosmetyczce i ułatwia dbanie o siebie również w trakcie podróży. Z tego też powodu na rynku można znaleźć scyzoryki opracowane z myślą o kobietach, udające na przykład kartę kredytową. Widać tu zatem, że przy dobrze zaplanowanej strategii marketingowej gadżet ten może stać się również elementem pozwalającym na przekonanie do marki kobiet, które lubią takie praktyczne i niecodzienne akcesoria.

Scyzoryk ma nieograniczone możliwości

W tym artykule omówiliśmy jedynie część przydatnych zastosowań scyzoryka. Istnieją bowiem scyzoryki zawierające naprawdę ogromną ilość urządzeń, z których każde można wykorzystywać na wiele sposobów. Wiele zależy tutaj od kreatywności i umiejętności manualnych użytkownika, dlatego możemy spędzić wiele lat na odkrywaniu jego zastosowań. Jeżeli dodamy do tego, że scyzoryki są zazwyczaj produktami tworzonymi z dużą dbałością o jakość, można śmiało stwierdzić, że dobrze dobrany egzemplarz może stać się również produktem promocji jakości i kreatywności marki, która umieści na nim nadruk swojego logo.

W uchwyceniu różnorodnego zastosowania scyzoryków oraz ich walorów reklamowych pomógł nam zespół Bewu.pl

Możesz również polubić…