rekreacyjne

ASG – świetna zabawa dla dużych dzieci

ASG to dla jednych hobby, dla innych realny sport i choć trudno o jednoznaczną definicję, jedno jest pewne — grono ludzi zainteresowanych tą formą spędzania wolnego czasu stale rośnie. Co jest przyczyną rosnącego fenomenu ASG oraz dla kogo przeznaczona jest ta forma rozrywki?

ASG — co to właściwie oznacza?

ASG to skrót od „Air Soft Guns”, co odnosi się do repliki broni palnej wykonanej w skali 1:1. Broń taka służy do strzelania plastikowymi kulkami o średnicy najczęściej 6 mm. Kulka taka wystrzeliwana jest z lufy, przy wykorzystaniu sprężonego powietrza lub innego gazu — zasięg strzału w zależności od broni może wynosić nawet 100 m. Skoro wiadomo już mniej więcej, czym jest ASG, warto przejść do najważniejszego, a więc zabawy z wykorzystaniem tego rodzaju replik, która nazywa się „airsoft” (choć potocznie nazywana jest właśnie ASG) i sukcesywnie zyskuje sobie rosnące rzesze fanów, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Airsoft — zabawa dla dorosłych

Airsoft to gra, podczas której główny nacisk kładziony jest na realizm i jak najwierniejsze odwzorowanie pola walki. Gracze zakładają, więc na siebie mundury, kamizelki oraz osprzęt, który związany jest z tym jakim dysponuje prawdziwy żołnierz. Podczas samych rozgrywek niezwykle ważna jest obowiązkowa ochrona oczu, w postaci okularów, gogli, a nawet całych masek. Gra toczy się według określonego scenariusza, z którym osoby biorące udział w rozgrywce zapoznawane przed rozpoczęciem danej rozgrywki. Większość aktualnie prowadzonych rozgrywek ma rozbudowaną fabułę, która wiąże się z różnego rodzaju wydarzeniami historyczno-politycznymi, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność gry. Osoby biorące udział w grze są w większości przypadków podzielone na drużyny, które ze sobą rywalizują.

W przypadku aifsoftu obowiązują zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby gra była przyjemnością dla nas oraz dla innych uczestników rozgrywek. Do tych najważniejszych reguł należą przede wszystkim uczciwość, co związane jest, z tym że plastikowa kulka nie pozostawia śladu na ubraniu, w związku z czym nie ma możliwości jednoznacznego zweryfikowania czy ktoś został trafiony. Drugą ważną zasadą jest rozsadek, który sprowadza się, chociażby do tego, że nie strzelamy do graczy z bliskiej odległości — jeżeli udało nam się podejść gracza przeciwnej drużyny, wystarczy krzyknąć „poddaj się”, a nie strzelać do niego ze zbyt bliskiej odległości. W tej grze liczy się przede wszystkim myślenie!

Za co gracze kochają tego typu rozrywkę? Dlaczego warto spróbować?

Główną zaletą rozgrywek przy wykorzystaniu ASG jest rzeczywisty strach przed trafieniem kulka (w zależności od tego, z jakiej broni i w jaką część ciała zostaniemy trafieni, możemy poczuć ból, który jest czymś, co zmusza do zachowania czujności i nie pozwala na podejmowanie zbyt pochopnych kroków). Rozgrywki ASG wymagają więc przede wszystkim analizy sytuacji, dobrej taktyki oraz rozpoznania terenu, jak również obrania strategii — wszystko to sprawia, że tego rodzaju forma spędzenia wolnego jest dobrym pomysłem na odstresowanie się. Rozgrywki airsoft dostarczają adrenaliny i wrażeń, które pozwalają się zresetować i zapomnieć o problemach dnia codziennego, trudno się więc dziwić rosnącej popularności tego hobby. Jeżeli Ty również szukasz sposobu na niebanalne spędzanie wolnego czasu, lubisz rywalizację, która wymaga myślenia oraz interesujesz się replikami broni, rozgrywki z wykorzystanie Air Soft Gun mogą być idealne również dla Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na deltashop.pl

Możesz również polubić…