artystyczne

Ręcznie robiona biżuteria – dla koneserów piękna i oryginalności

Od kilkunastu lat popularność ręcznie robionej biżuterii nieustannie rośnie. Powodów jest wiele, ale najważniejszym są unikalne walory estetyczne, którymi taka biżuteria się wyróżnia w porównaniu z bibelotami i drobiazgami wykonanymi maszynowo. Nabywcy, którzy decydują się na zakup biżuterii hand-made, wiedzą, że ich bransoletka, kolczyki czy naszyjnik będą absolutnie niepowtarzalne. Ten element unikalności jest szczególnie istotny dla osób, które nade wszystko cenią sobie oryginalny styl. Poza tym warto mieć świadomość, że kupując ręcznie wykonany drobiazg, kupuje się coś znacznie więcej niż tylko ładny przedmiot. To pasja jego twórcy i godziny spędzone na projektowaniu i wykonaniu bransoletki czy naszyjnika. Taka biżuteria jest od wielu lat bardzo trendy. Prawdopodobnie dlatego ręcznie wykonane pierścionki czy kolczyki zyskały miano przedmiotów z duszą.

Dusza zaklęta w małym koraliku

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia biżuterii są koraliki. Rosnące zainteresowanie biżuterią wykonywaną ręcznie wprost przełożyło się na wysyp sklepów z różnego typu elementami, które mogą zostać użyte do robienia biżuterii: począwszy od ozdobnych kamyków, przez małe elementy z metalu, aż po szkiełka i koraliki, nie wspominając o elementach montażowych, wykorzystywanych do łączenia fragmentów w jedną całość, takich jak zapięcia, paski, rzemyki, żyłki, sznureczki i inne. Obecnie nie ma trudności ze znalezieniem koralików w różnych rozmiarach i kolorach. Dostępna jest cała paleta tęczy, więc manualnie uzdolniona osoba o artystycznej duszy i zmyśle estetycznym będzie w stanie wyczarować z nich prawdziwe cudeńka. Szczególny, ponadczasowy wręcz urok mają koraliki imitujące maleńkie drogocenne kamienie. Bransoletki czy wisiorki z nich stworzone wyróżniają się niezwykłą elegancją i klasycznym wdziękiem. Jednak bogactwo dostępnych kolorów, kształtów i wielkości to przede wszystkim szansa na prawdziwy popis kreatywnej wyobraźni twórcy czy twórczyni rękodzieła. Dzięki swojej fantazji z rzemieślników stają się oni prawdziwymi artystami.

Biżuteria z fantazją

Popularność biżuterii hand-made jest przyczyna nie tylko powstawania sklepów czy hurtowni z elementami do jej tworzenia oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, gdzie można nabyć gotowe artystyczne wyroby. Dużym uznaniem cieszą się serwisy internetowe skupiające twórców rękodzieła, na które bardzo chętnie zaglądają amatorzy pięknych, ręcznie wykonanych przedmiotów, aby sprawić sobie jakiś drobiazg oraz podziwiać kunszt i precyzję twórców. Po koraliki i żyłkę coraz chętniej sięgają też osoby, którym marzy się samodzielne wykonywanie kolczyków, bransoletek czy naszyjników na własny użytek lub na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby.. Techniki tworzenia biżuterii z koralików można się nauczyć podpatrując dostępne w sieci tutoriale, zaglądając na blogi innych twórców lub zapisując się do jednej z coraz liczniejszych grup dla amatorów tworzenia biżuterii. To przykład, że hobby może stać się prawdziwą sztuką.

Dziękujemy portalowi ekorale.pl za współpracę merytoryczną.

Możesz również polubić…