techniczne

Zegarki w wersji sportowej

Z całą pewnością możemy obecnie liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup zegarka. Są one dostępne w przeróżnych wersjach – klasycznych, eleganckich, luksusowych, dziecięcych czy też nawet sportowych. Jako, że coraz więcej osób propaguje aktywny tryb życia, zegarki sportowe cieszą się coraz większą popularnością. Pojawia się więc pytanie, na który model się zdecydować?

Zegarki w wersji sportowej 

Zegarków sportowych z pewnością nie brakuje zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Różnią się one nie tylko wyglądem i ceną, ale także funkcjonalnością. Dobry zegarek sportowy powinien być solidnie wykonany, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne oraz wyróżniać się wysoką funkcjonalnością. Bogactwo sentymentu okazuje się być w przypadku wyboru najlepszego dla siebie zegarka zarówno plusem, jak i w pewnym stopniu minusem. Otóż trudno się zdecydować na ten konkretny model, gdyż jeden zegarek wydaje się być ładniejszy od drugiego. Bardzo ważne jest to, aby określić swoje indywidualne potrzeby i wymagania. Czy zegarek ma służyć na rower lub do biegania, a może potrzebujemy zegarka na basen czy też po prostu sportowego zegarka do noszenia na co dzień? Do dyspozycji mamy zarówno zegarki dla profesjonalistów, jak i modele sportowe do codziennego użytku.

Jeśli chcemy kupić zegarek na rower czy do biegania, to należy zwrócić uwagę na to, czy został on wyposażony w stoper, GPS, minutnik i timer. Te funkcjonalności są podstawą. Przydatne mogą się okazać również licznik kalorii i przebytych kilometrów oraz krokomierz. Ciekawą opcją będzie smartwatch. Na basen z kolei potrzebny będzie zegarek wodoodporny, któremu nie straszne będzie zanurzenie w wodzie. Taki zegarek powinien także posiadać m.in. minutnik, timer czy pulsometr. Nie brakuje również osób, które preferują sportowy styl na co dzień i cenią sobie funkcjonalność zegarków sportowych. Wówczas godne polecenia są modele wyposażone w podstawowe funkcjonalności, solidnie wykonane, odporne na wilgoć i lekkie zachlapanie.

Co jeszcze ma znaczenie?

Funkcjonalności zegarka sportowego to jedno, ale nie bez znaczenia jest kilka innych kwestii. Jedną z nich jest pasek zegarka. W przypadku modeli sportowych najlepiej sprawdzają się te wykonane z silikonu, gumy czy też innego typu tworzyw sztucznych. Jeśli zaś chodzi o kopertę zegarka, to trzeba zwrócić uwagę na to, aby była ona odporna na wilgoć i wstrząsy oraz solidnie wykonana. A co ze szkłem? Z całą pewnością godne polecenia jest szkło szafirowe, jednakże tego typu zegarki wymagają znacznie większych nakładów finansowych. Inną opcją są modele ze szkłem plastikowym, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia – są po prostu podatne na zarysowania. Lepszą opcją będzie szkło mineralne. Pozostaje jeszcze kwestia ceny. W przypadku zegarków sportowych ceny są mocno zróżnicowane – można kupić zarówno zegarek za kilkadziesiąt złotych, jak również modele za kilkaset złotych. Dobry zegarek sportowy można już kupić w cenie do dwustu złotych.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi zegarmistrz.com

Możesz również polubić…