artystyczne

Pamiętnik przeniesiony do sieci, czyli pisanie bloga.

blog-1027861_1280W Naszym kolejnym tekście chcielibyśmy trafić z pomysłem na hobby do każdego z Was. Każdego, kto posługuje się komputerem i nie ma problemów z tym, żeby na komputerze w miarę szybko i sprawnie pisać. Nasz pomysł na hobby, które chcemy zaprezentować, nie wymaga znajomości komputera ani zakamarków jego obsługi. Wystarczy jedynie mieć kogoś kto pomoże Nam zacząć, przy czym zaznaczamy, że podstawy korzystania z komputera trzeba mieć opanowane.

W połączeniu z powyższym chcielibyśmy każdego z Was – czytelnicy – zapytać o jedną taką prywatną sprawę. Czy kiedykolwiek prowadziliście swój pamiętnik? Pewnie wielu z Was, szczególnie kobiet i dziewczyn, takie pamiętniki prowadziło. I właśnie z takim pomysłem na hobby chcielibyśmy dzisiaj do Was wyjść. Pomysł ten to pisanie takiego swoistego pamiętnika ale w całości przeniesionego do sieci i przede wszystkim upublicznionego. Słowo pamiętnik to bardzo uproszczone określenie, chociaż rzeczywiście można jedno do drugiego porównać. Nie mniej jednak bloga można pisać o wszystkim, co tylko przyjdzie Wam na myśl.

Pamiętnik był zazwyczaj opisem prawdziwych wydarzeń, zapisem wspomnieć, które warto było zostawić na kartce papieru, żeby potem móc do nich wrócić. Dzisiaj pisanie bloga można również utrzymać w takiej samej tendencji, ale wiąże się to z realnie minimalnym stopniem własnej prywatności. Każdy może prowadzić bloga i pisać o czym tylko chce, więc jeśli ktoś chce opisywać w nim swoje życie to oczywiście nie ma najmniejszych ku temu przeszkód.

Jednakże bloga najlepiej jest pisać o tym, na czym się znamy, w czym się specjalizujemy czy o tym, czym byśmy chcieli się pochwalić przed innymi. Jeżeli macie taką swoją mocną dziedzinę o której potrafilibyście ciekawie napisać to nie ma nad czym się zastanawiać, można już dzisiaj zacząć pisać swojego własnego bloga. Z czasem taki pomysł na hobby może stać się całkiem realnym pomysłem na biznes, ponieważ każdy blog, który ma dużą liczbę odsłon zaczyna prędzej czy później zarabiać dla swojego właściciela. Odsłony to nic innego jak liczba jego przeczytań w danym okresie.

Im ciekawszy blog i im ciekawsze na nim wpisy tym lepsze wyniki w poczytalności takiego bloga. Co bardzo ważne, każdy, kto prowadzi sobie swojego bloga może podglądać takie wyniki oglądalności w jego statystykach. Naprawdę można poczuć się świetnie mogąc każdego wieczoru wrzucić na swoją stronę kolejne swoje teksty. Trzeba jedynie wiedzieć, o czym się chce pisać, i czy w ogóle ma się czas, żeby zacząć pisać.

Żeby zacząć prowadzić bloga nie trzeba mieć jakiś szczególnych umiejętności komputerowych. Wystarczy jedynie znaleźć w wyszukiwarce komputerowej instrukcję co do tego, jak taką przygodę z pisaniem zacząć. Można też poprosić kogoś o pomoc w zarezerwowaniu domeny i rozpoczęciu przygody związanej z blogiem internetowym. Wszystko to jest bardzo proste, ale trzeba po prostu trochę poczytać na ten temat w sieci. A o czym pisać to już możecie zdecydować sami, ważne, żeby pisać w taki sposób, żeby inni użytkownicy Internetu chcieli do Waszego bloga regularnie zaglądać. Bo im większa liczba czytelników tym większe szanse na to, żeby pisanie bloga z przyjemności stało się źródłem Waszego dochodu.

Możesz również polubić…