rekreacyjne

Jak wykonać pedicure hybrydowy i czy jest to trwała stylizacja paznokci?

Zainteresowanie kobiet lakierami hybrydowymi wciąż rośnie, a oferta wielu marek działających w tej branży, z roku na rok jest coraz bardziej różnorodna i bogata. Obecnie wysoka trwałość stylizacji i jej elegancja to standardowe korzyści, jakie otrzymują klientki salonów kosmetycznych korzystających z manicure hybrydowego. Nie można jednak zapomnieć o szerokim asortymencie ozdób i efektach, które daje zastosowanie różnych topów, czy połączenie więcej niż jednej barwy. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-wakacyjnym jest to bardzo popularny temat, dlatego nie możemy przejść obok niego obojętnie. Czy w przypadku pedicure wykonanego tą metodą jest podobnie? Czy stylizacja paznokci będzie w takim wypadku równie trwała? Jakie są różnice pomiędzy malowaniem paznokci dłoni i stóp przy pomocy lakierów hybrydowych? Na te pytania odpowiadamy w kolejnych akapitach.

Wykonanie pedicure hybrydowego

Utrwalenie lakieru hybrydowego odbywa się przy użyciu odpowiednio skonstruowanych lamp LED lub UV. Ich budowa zapewnia kobiecie komfort usługi, a także pozwala na poręczne wykorzystanie w przestrzeni własnego domu. Wykonanie manicure i pedicure nie różni się tu zatem pod względem procedury. Tak jak w przypadku dłoni, paznokcie stóp są najpierw kształtowane, a zrogowaciałe tkanki i skórki zostają usunięte. Następnie przy pomocy frezarki matowi się płytkę i nakłada preparat bazowy mający na celu zabezpieczenie paznokcia i zwiększenie przyczepności warstwy koloryzacyjnej. Wybrany kolor nanosi się przynajmniej dwukrotnie, a wszystko wykańcza tzw. topem, czyli warstwą zabezpieczającą (w niektórych przypadkach nadającą także dodatkowego efektu wizualnego). Różnica dotyczy tu natomiast ozdób. Choć technicznie można wykorzystać tu każdy element należący do tej kategorii, to np. w przypadku cyrkonii, czy perełek może to być dość niewygodne rozwiązanie. O trwałość nie należy się jednak obawiać, gdyż podobnie jak w manicure hybrydowym taka stylizacja jest w stanie wytrzymać przez ok. 3-4 tygodni.

Lakiery hybrydowe to stylizacja bez ograniczeń!

Pedicure wykonany z pomocą lakierów hybrydowych może być równie elegancki, co w przypadku paznokci dłoni. Wiele marek, które zajmują się produkcją tego asortymentu, podkreśla wręcz, iż z ich paletą kolorów każda klientka będzie w stanie odnaleźć swoje ulubione odcienie i zainspiruje się, robiąc z nich użytek podczas najbliższych wakacji. Przykładowo oferta lakierów hybrydowyc Sey od Cosmetics Zone proponuje swoim konsumentkom wybór różnych odcieni w ramach najmodniejszych trendów wiosennych. Zgłębiając jednak propozycję tej marki, z łatwością można natknąć się również na produkty, które idealnie sprawdzą się podczas dni spędzonych na plaży, czy też na basenie. Pedicure wykonany na ich podstawie z całą pewnością może dać niejednej kobiecie wiele satysfakcji.

Pedicure hybrydowy – dlaczego warto?

Lakiery hybrydowe Sey by Cosmetics Zone to gwarancja jakości i trwałości powłoki ozdobnej oraz koloru, który zostanie wybrany. Stworzenie na ich podstawie stylizacji paznokci stóp oraz wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego, który wykona taką usługę, wiąże się również z:
– możliwością kompleksowego zadbania o kondycję płytki paznokcia,
– gruntownym zabezpieczeniem paznokci przed uszkodzeniami mechanicznymi,
– eleganckim efektem i oszczędnością czasu (oferta ta powinna przypaść do gustu w szczególności kobietom zabieganym, które jednocześnie zawsze lubią czuć się piękne – czy to w pracy, czy podczas podróży wakacyjnej).

Możesz również polubić…